Dla wygody użytkownika oraz w celach statystycznych, strona wykorzystuje pliki cookie. Pozostając na niej, akceptujesz zasady polityki prywatności & cookies.


Właściwości lamp

Od wieków człowiek zna i wykorzystuje pozytywne właściwości soli. Najlepszym tego dowodem są podziemne sanatoria w komorach kopalni Bochni i Wieliczki oraz uzdrowisko Ciechocinek. Sól w niekórych krajach i epokach była równie cenna jak złoto. Spełniała ona rolę jednostki monetarnej. Konserwowano nią żywność. Produkowana przez naszą firmę lampa jest wykonana z kryształu soli powstałego przed około 250 milionami lat. Lampy solne nie tylko wprowadzają niepowtarzalny nastrój do naszych mieszkań, ale także poprzez jonizację powietrza i znane powszechnie oddziaływanie kolorów poprawiają nasze samopoczucie. Ręczna obróbka i naturalne surowce sprawiają, że każdy egzemplarz jest unikatowy.

lampy solne zdrowe światło natury

Większość czasu spędzamy w zamkniętych pomieszczeniach. Nasze samopoczucie i sprawność zależą od składu powietrza, jakim oddychamy. Zawiera ono w określonej proporcji cząstki naładowane dodatnio i ujemnie zwane jonami. Badania naukowe wykazują, że dla dobrego samopoczucia konieczna jest ich równowaga. Telewizory, monitory komputerów, klimatyzatory są źródłem nadmiaru jonów dodatnich w powietrzu tworząc tzw. smog elektryczny, który prowadzi do osłabienia koncentracji i bezsenności. Aby przywrócić równowagę i zneutralizować negatywne skutki smogu elektrycznego trzeba wzbogacić powietrze w jony ujemne.

dziecko śpiące przy lampie solnejKryształ solny ze względu na swój skład chemiczny, jest idealnym źrółem tych jonów, które są emitowane intensywniej podczas świecenia lampy. Mikroklimat poieszczeń, gdzie używane są lampki solne wyraźnie sie poprawia i mozna go porównać do powietrza po wiosennej burzy. Poprzez jasne światło lampa solna wywiera korzystny wpływ na psychikę.

Morelowe światło pomaga przezwycieżyć emocjonalne blokady, ułatwia otwartość na drugich ludzi oraz zwiększa siły witalne.
Pomarańczowe światło działa odprężająco, jest pomocne przy terapii po negatywnych przeżyciach takich jak szok, stres, wzmaga kreatywność i radość życia.
Białe światło poprawia koncentrację, wycisza oraz łagodzi napięcia.
Czerwone światło zwiększa zasób sił witalnych, działa pobudzająco.

 

Użytkowanie lampy solne należy używać w pomieszczeniach zamkniętych. Czyści się je wilgotną szczotką. Przy nadmiernym zawilgoceniu najlepiej pozostawić lampę włączona przez dłuzszy czas. Poprzez zastosowanie systemu sprężynkowego bez narzędzi można wymienić żarówkę

Ciekawostki...
We wszystkich epokach przypisywano soli daleko wykraczające poza jej naturalne właściwości.
Homer nazywał ja pokarmem bogów, Platon opisywał jako substancję szczególnie miłą bogom, Piliniusz Starszy już 2000 lat temu stwierdził: "dwie sa rzeczy najważniejsze na świecie: słońce i sól".

Nasze lampy posiadają certyfikaty cecert bezpieczen